Náš tým ve školičce

Marcela Andrašší

„Všechno je možné. Jen je potřeba mít se rád a věřit.“

Na své cestě životem jsem se naučila, že pozitivním myšlením toho lze hodně ovlivnit a přitáhnout si do života to, co si přejeme. Omezení jsou často jen v nás samotných.

A právě to nejvíc oceňuji na dětech. Jejich chuť se posouvat, učit se novým dovednostem a víru v to, že dokážou cokoliv. Někdy je potřeba je povzbudit milým slovem, jindy nabídnout pomocnou ruku, nebo jim pomoci projít silnými emocemi a to vše v kontextu laskavého přístupu a bezpečného prostředí. Moc mě baví společně s dětmi objevovat svět a pomáhat jim budovat zdravou sebehodnotu a přesvědčení, že takové jaké jsou jsou úžasné a v pořádku.  

Být dítěti v životě dobrým průvodcem považuji za svůj celoživotní úkol. Doma mám na to dva skvělé učitele, kteří mě neustále utvrzují v tom, že se mám ještě hodně co učit. 

Veronika Čelechovská 

V životě se řídím mottem „Věř, běž, dokážeš!“

Jmenuju se Verča a jsem máma dvou kluků. Studuju pedagogiku pro první stupeň, ale na rodičovské dovolené jsem zjistila, že více tíhnu k menším dětem. Baví mě trávit čas v přírodě, na cestách, skákat v kalužích a objevovat svět okolo. Ve volných chvílích se věnuji smyslovým aktivitám ať už doma, ve školičce, nebo v kroužku, který vedu.

Svatoslava Gerecová

„Výchova dětí je činnost, při níž musíme obětovat čas, abychom ho získali.“

Už jako malá holka jsem snila o tom, že jednou budu pracovat s dětmi. Práce s dětmi mě naplňuje a baví. Jsem klidná, tolerantní, trpělivá. S dětmi velmi ráda tvořím, zpívám, vymýšlím pohybové kreace a čtu pohádky.

K dětem přistupuji s respektem, vždy se snažím situaci vysvětlovat, podporovat u nich fantazii, rozvíjet jemnou i hrubou motoriku. Obdivuji na nich jejich upřímnost a čistou radost. Jejich úsměvy a rozzářená očička jsou vždy tou největší odměnou.

Markéta Sedlaříková

„Veškeré učení má být pro děti hrou a sportem.“

Práce s dětmi byla odjakživa můj sen. Když přišla životní změna, rozhodla jsem se absolvovat kurz „Chůva pro děti v dětské skupině“ a svůj sen jsem si začala plnit. Mezi dětmi jsem šťastná, baví mě s nimi komunikovat. Fascinují mě jejich myšlenky, nápady a bezprostřednost. Jsem ráda, když mohu rozvíjet jejich zvídavost a tvořivost. 

Volný čas ráda trávím v přírodě. Nejraději na horách s batohem na zádech, kde jsou mi parťáky manžel a dospívající syn. Mým cílem je být dětem oporou a jistotou.

Diana Danyk

Abyste byli dobrým učitelem, musíte milovat to, co učíte, a milovat ty, které vychovávate.

Mezi dětmi jsem moc šťastná. Mým cílem je rozvíjet dítě jako jedinečného človíčka, formovat v něm tvůrčí potenciál. Psychické i fyzické zdraví dítěte je jedním z hlavních zdrojů štěstí, radosti a naplněného, života rodičů, pedagogů i celé společnosti.

Šárka Glatzová

„Nesuď knihu podle obalu“

Na cestu chůvičky mě přivedly mé 2 děti. Prožívala jsem (a stále prožívám) všechny jejich životní kroky a při tom jsem zjistila, že práce s dětmi mě neskutečně baví. Každé dítě je unikát a ke každému si člověk musí najít svojí cestu. Chci rozvíjet jejich hrubou a jemnou motoriku, podporovat kreativní myšlení a vést k samostatnosti. Ráda tvořím, hraji si, běhám, tančím, skotačím, pomůžu, poradím, pohladím, obejmu, vysvětlím, respektuji.

Anna Daněčková

V hlavě máš rozum a v opáncích vlastní nohy. Můžeš jít jakoukoliv cestou, pro kterou se rozhodneš.

Chci tu být pro děti, věnovat se jim a tvořit v nich potenciál. Být do života nejen dobrým učitelem a parťákem, ale také skvělým pomocníkem a být jejich oporou, protože to, co děti naučíme dnes a půjdeme jim příkladem, tak mohou použít i za mnoho let.